ЛННЦ ПО

Львівський навчально-науковий центр професійної освіти

Структура

Історія

Історія

Львівський науково-практичний центр (нині Львівський навчально-науковий центр професійної освіти Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова) створено 25 травня 1994 р. як підрозділ Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України з метою здійснення фундаментальних і прикладних досліджень, спрямованих на вирішення актуальних теоретичних і методологічних проблем педагогіки та психології професійно-технічної освіти. Центр виник на базі двох наукових лабораторій, які діяли у Львові: заснована в 1989 р. лабораторія профтехпедагогіки (завідувач В. П. Жук, кандидат педагогічних наук) і заснована 1990 р. лабораторія проблем національної освіти, перетворена в 1993 р. в лабораторію гуманізації професійної освіти (завідувач – Г. С. Дегтярьова, кандидат філософських наук).

Створення Львівського науково-практичного центру мало на меті ліквідувати дефіцит наукових досліджень із професійної педагогіки і брак науковців із цієї галузі науки в Західному регіоні України, що позначилося на якості вищої та професійно-технічної освіти.

У 2001 р. Львівський науково-практичний центр повністю перейшов на дослідження науково-педагогічних проблем професійно-технічної освіти.

Згідно з постановою Президії АПН України від 17 листопада 2005 р. (протокол № 1-7/13-23) Центр виведено зі складу Інституту педагогіки і психології професійної освіти і перейменовано та підпорядковано Академії педагогічних наук України. Із лютого 2016 року заклад має назву Львівський навчально-науковий центр професійної освіти Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова.

Протягом двадцяти двох років діяльності Центр виконав низку психолого-педагогічних досліджень у професійній освіті, зробив внесок у становлення системи неперервної професійної підготовки фахівців для сучасного ринку праці, зайняв гідне місце серед наукових закладів Західного регіону України. З його участю розробляли перспективні державні програми, концепції розвитку національної професійної освіти.

Із 2002 р. у Центрі діє відділ післядипломної освіти для підвищення кваліфікації педагогічних працівників і керівників професійно-технічних навчальних закладів.

Відділ є навчальним підрозділом, який забезпечує потреби керівних, інженерно-педагогічних та інших педагогічних працівників професійних навчальних закладів України в підвищенні кваліфікації відповідно до їх інтересів та запитів, рівня соціальних вимог суспільства і держави.

Керівництво

Копельчак Михайло Павлович

Народився 13 грудня 1956 року в с. Високе Монастириського району Тернопільської області. У 1982 році закінчив Стаханівський інженерно-педагогічний інститут за спеціальністю “Машинобудування” і отримав кваліфікацію «інженера-викладача».

Кандидат педагогічних наук (1999 р.), дисертаційна робота на тему “Структурування спеціальних знань з обслуговування автоматизованого обладнання учнів вищого професійного училища машинобудівного профілю” за спеціальністю (13.00.04 – теорія та методика професійної освіти), науковий керівник доктор педагогічних наук, академік, професор С. У. Гончаренко. Доцент кафедри соціальних і гуманітарних дисциплін (2007 р.), старший науковий співробітник (2012 р.),.

Керівник науково-експериментальних досліджень всеукраїнського рівня на базі професійно-технічних навчальних закладах (Вище професійне училище № 20 м. Львів, 2010-2015 рр.; Вище професійне училище № 22 м. Сарни, Рівненської обл., 2013-2018 рр.) з проблем організації інноваційної професійної підготовки робітничих кадрів в умовах професійно-освітніх округів та інших освітньо-виробничих об’єднань.

Стаж науково-педагогічної діяльності більше 37 років.

Педагогічну діяльність розпочав у 1982 році на посаді викладача спеціальних дисциплін Вищого професійного училища №20 м. Львова.

З 2001 року – провідний науковий співробітник, завідувач наукового відділу Львівського науково-практичного центру НАПН України. З 2016 року працює на посаді директора ВСП НПУ імені М. П. Драгоманова «Львівський навчально-науковий центр професійної освіти».

Наші партнери

Навчально-методичні центри професійної (професійно-технічної) освіти Львівської, Волинської, Івано-Франківської, Рівненської та Тернопільської областей.
Заклади професійної освіти:

Вище професійне училище № 21 м. Івано-Франківська
Вище професійне училище № 22 м. Сарни Рівненської обл.
Вище професійне училище № 29 м. Львова
ДНЗ «Львівське вище професійне художнє училище»
ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище» м. Львова
ДНЗ «Художнє професійно-технічне училище імені Й. П. Станька» смт Івано-Франкове Яворівського р-ну Львівської обл.
Львівське вище професійне політехнічне училище
Львівське вище професійне училище технологій і сервісу

Виробничі компанії та підприємства

Компанія «Аверс» (багатопрофільна, яка займається продажем високоякісних матеріалів, їх оперативною обробкою на обладнанні, зовнішньою рекламою, просуванням нових технологій і матеріалів.

Громадські організації

Асоціація гірських провідників «Ровінь»
Громадська організація «Регіна»
Громадська спілка «Католицька освіта»
Львівський молодіжний центр зайнятості
Центр практичної психології та психотерапії «Інсайт»,

Міжнародна співпраця

Електренайський центр професійної освіти і навчання, м. Електренай, Литва (VŠĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro Pravieniškių skyrius).

Контакти